Richard Konkolski

 

DOMÙ VZDĚLÁNÍ RODINA PRÁCE SPORT ÚSPĚCHY VZPOMÍNKY            e-SHOP

   

   

KNIHY A PUBLIKACE
Knihy edice "Plavby za dobrodružstvím"


Knihy v prodeji:               

  

Knihy jsou ke koupi v knihkupectvích, které je mohou objednat u distributorů Kosmas, Euromedia a Pemic.
Rovněž jsou ke koupi na webových stránkach www.SevenSeasBooks.com    www.SevenSeasBooks.com


         

                                      
„Neodolatelná výzva - Drama sólo závodu kolem světa 
                   The BOC Challenge 1982/83“

Kniha „Neodolatelná výzva“ popisuje každodenní zážitky z průběhu prvního čtyřetapového závodu osamělých mořeplavců kolem světa zvaného The BOC Challenge. Náročná trasa z amerického Newportu přes Kapské Město, Sydney, Rio de Janeiro zpět do Newportu, vedoucí kolem mysu Dobré naděje, Jižních mysů Austrálie a Nového Zélandu, trasou nejbouřlivějších oceánů a kolem nebezpečného mysu Horn, u kterého v minulosti zahynulo tisíce mořeplavců, dokázala i v dnešní době snížit počet účastníků téměř na polovinu. Dvě jachty ztroskotaly na skalnatých útesech, dvě se potopily uprostřed oceánů a úspěch největších záchranných akcí v historii a záchrana životů nakonec závisel na samotných soupeřích v závodě. Publikace je bohatě ilustrovaná 648 dobovými fotografiemi a mapami. Kniha vám nabízí možnost prožít neobyčejné příběhy.

             Více informací o knize:


            

 

„Galapágy - Začarované ostrovy“

Kniha „Galapágy - Začarované ostrovy“ tvoří pátý díl edice „Plavby za dobrodružstvím“ a popisuje zážitky z návštěvy stále činných sopečných ostrovů Galapážského souostroví. Současně poznáte ojedinělý život živočichů, nežijících nikde jinde na světě, například obrovských želv, mořských a pozemních leguánů, nelétavých kormoránů, tučňáků a hnízdících albatrosů. Publikace je bohatě ilustrovaná 450 dobovými fotografiemi a mapami. Kniha vám nabídne možnost prožít příběhy, o kterých pravděpodobně sní většina z nás. Vázana, 336 stran.

             Více informací o knize:


       

 

„Na ostrově pirátů“

Tato kniha navazuje na cestopis Karibikem na Pacifik  a je pokračováním vyprávění o mé první sólo plavbě kolem světa s malou Niké. Čtvrtý díl, který právě držíte v rukou "Na ostrově pirátů", zachycuje mé zážitky a příhody z osamělé plavby z ostrůvku Taboga na Kokosový ostrov, všeobecně známý jako ostrov pirátů. Na tomto ostrově je "zaručeně" zakopáno několik pirátských pokladů. Během této plavby jsem se nesetkal s jedinou živou duši, zato jsem narazil na ohromné množství důkazu prokazujících lidské pachtění a snahu nalézt cestu k rychlému zbohatnutí.

 Vázana, 172 stran a 159 ilustrací.

             Více informací o knize:


 

 

Karibikem na Pacifik
je třetí  knihou edice „Plavby za dobrodružstvím“ a  je každodenním zrcadlem mých pocitů, zážitků, setkání a příhod při plavbě z Bermud na Portoriko, Santo Domingo přes Panamský průplav na ostrůvek Taboga. Je zajímavým pokračováním mé první sólo plavby kolem světa. Publikace je bohatě ilustrovaná 310 dobovými fotografiemi a mapami. Obsah nabízí všem čtenářům možnost prožít historické události a příběhy, o kterých pravděpodobně sní většina mořeplavců.

             Více informací o knize:


 

Obři oceánů - Velryby a velrybáři
To, o čem se lze v této knize dočíst, zmizelo z povrchu světa, ale při nahlédnuti do „Obrů oceánů“ jistě zaslechnete podivuhodné volání mohutných tvorů, kteří i dnes brázdí mořské dálky. Velryby naštěstí nevyhynuly, zmizel jen starobylý svět velrybářů, s jehož autentickou podobou se seznámite na stránkach této knihy. Máte možnost se vydat za velkým dobrodružstvím až na konec světa.

         Více informací o knize:  


Bouře před Bermudami
je druhou knihou edice Plavby za dobrodružstvím. Popisuje závěr závodu osamělých mořeplavců přes Atlantik, pobyt v Newportu a přípravu na další plavbu v New Yorku. Bouřlivá plavba na Bermudy a pobyt na tomto souostroví je pokračováním Richardovy  první sólo plavby kolem světa. Publikace je bohatě ilustrovaná 314 dobovými fotografiemi a mapami. Kniha poskytuje čtenáři možnost prožít historické události a příběhy, o nichž pravděpodobně sní většina mořeplavců.

          
                        
Více informací o knize:

 

          
 

 Více informací o knize:

            Více informací o knize:

            Více informací o knize:

              Více informací o knize:

      

                

       „Rychlé šífy kapitána Richarda Konkolského“

Komiks Rychlé šífy kapitána Richarda Konkolského…" vznikl v rámci projektu Niké se vrací domů!", jehož smyslem bylo připomenout příběh prvního suchozemce, který dokázal obeplout Zemi na vlastnoručně vyrobené jachtě Niké. Tímto způsobem se ukázalo, že se v Ostravě a okolí vždy rodili šikovní, podnikaví lidé, kteří zdejší region proslavili daleko za hranicemi České republiky.

                         
                           Více informací o knize:

 

Následující knihy budou vycházet se šesti až devitiměsíčním odstupem

    

    

ZVLÁŠTNÍ PRÉMIE PRO PILNÉ ČTENÁŘE (ZDARMA)

   Čtenáři, kteří si koupí celý knižní cyklus o první plavbě kolem světa obdrží tuto knihu zdarma jako bonus.

  • Přitažlivá Polynézie - Kniha zachycuje dobrodružství při plavbě Tichým oceánem z Markézských ostrovů přes Tuamotu, Tahiti, Cookovy ostrovy, Tongu, Fiji, Novou Kaledonii až po přistání v Austrálii.

  • Australská dobrodružství – Vyprávění o osamělé plavbě podél Velkého bradlového útesu a o osudech lovců perel v Torresově úžině. Výprava za největšími zajímavostmi Austrálie.

  • Bouřlivý Indický oceán - Kniha zachycuje plavbu bouřlivým Indickým oceánem z australského Darwinu přes portugalský Timor, Bali, Vánoční ostrov, Kokosový ostrov, Reunion, Rodriguez, Mauritius, Madagaskar, jihoafrický Durban a Port Elizabeth a končí přistáním v Kapském Městě.

  • Niké se vrací - Závěrečná část plavby a její ukončení v roce 1975

  • Niké - Bohyně vítězství - Tato kniha uzavírá desetidílný seriál z první sólo plavby kolem světa a je věnována historii stavby plachetnice Niké. Kniha obsahuje i modelářské plány na stavbu malé Niké. Čtenáři, kteří si koupí celý knižní cyklus o první plavbě kolem světa obdrží tuto knihu zdarma jako bonus.


Dříve napsané a vydané knihy: 
                                            
   

Bohužel všechny tyto knihy jsou rozebrané a jen zřídka lze některou z nich koupit v antikvariátu nebo na e-Bay.

Samotnie przez Atlantyk

Kniha
vydaná v polštině popisuje historii sólo závodů přes Atlantik od jejich začátků v šedesátých letech až do roku 1980, tedy do mého v pořadí třetího startu v závodě OSTAR. Wydawnictwo Morskie Gdansk, 1983, 20 000 výtisků. Rozebráno. ISBN 83-215-4402-9
 Dobrodružství křtěné mořem

Kniha popisuje mou první sólo plavbu kolem světa a obsahuje i rozsáhlé pasáže zabývající se technickými problémy plavby. Rovněž obsahuje podrobná data o trase. I když má tato kniha ve srovnání se stejným titulem vydaným v roce 1976 dvojnásobný rozsah, trvalo nakladatelství trvalo na shodném názvu, což kvalifikovalo knihu jako druhé vydání za podstatně nižší autorský honorář. Volba shodného titulu knihy bohužel důkladně zmátla čtenáře pokud jde o její obsah. Vydalo nakladatelství Olympia Praha, 1982, 40 000 výtisků. Rozebráno.
Atlantik

Kniha vydaná ve slovenštině popisuje historii sólo závodů přes Atlantik od jejich začátků až do roku 1980, tedy do mého třetího startu v závodě OSTAR. Vydalo nakladatelství Šport Bratislava, 1981, 25 000 výtisků. Rozebráno.
Sám cez oceány

Kniha vydaná ve slovenštině popisuje mou  první sólo plavbu kolem světa. Vydalo nakladatelství Šport Bratislava, 1980, 20 000 výtisků. Rozebráno.
E-mail čtenáře ze 7. listopadu 2010:

Dobrý deň pán Konkolskí,
práve som prečítal Vašu knihu Sám cez oceány a som z nej nadšený. Knižku som objavil v našej mestskej knižnici, a je skutočne aj po toľkých rokoch úžasná!!! Mám 40 rokov a mám rád lode ale hlavne ako modelár vlastním niekoľko RC ovládaných modelov...S kamarátmi sme sa pred časom plavili v Dánsku po severnom mori na prenajatom baltickom škuneri a pred  3 rokmi sme obsolvovali dovolenku na charterovej lodi v Chorvatsku..  Pri čítaní Vašj knihy som sa však cítil skutočne znova na mori a dýchal som slaný vzduch.
Želám veľa zdravia a a ešte raz ďakujem za nádherné rozprávanie a moriach a ďalekých svetoch...

S pozdravom Miroslav KLÍMA, Nové Mesto nad Váhom

Sólo přes Atlantik

Vyprávění o historii sólo závodů přes Atlantik od jejich začátků v šedesátých letech až do roku 1976, tedy do mého druhého startu v závodě OSTAR. Vydalo nakladatelství Olympia Praha, 1980, 57 000 výtisků. Rozebráno.
360 poledníků pod plachtami

Vyprávění o druhé části mé sólo plavby kolem světa na úseku mezi Austrálií a Anglií.
Vydalo nakladatelství Profil Ostrava, 1978, 20 000 výtisků. Rozebráno.
Dobrodružství křtěné mořem

Kniha popisuje mou první plavbu kolem světa od plymouthského startu v závodě OSTAR 1972 až po přistání v Austrálii. Vydalo nakladatelství Olympia Praha, 1976, 29 000 výtisků. Rozebráno.
Sám proti moři

Vyprávění o mém startu v sólo závodě OSTAR 1972. Vydalo vydavatelství Magnet v Praze, 1973, 95 000 výtisků. Rozebráno.
Lodní kompasy

Skripta zabývající se zemským magnetizmem, problematikou lodních kompasů, lodním magnetizmem a korekcemi lodních kompasů. Vydal OV ČSTV Karviná, 1969, 500 výtisků. Rozebráno.
Signalizace

Skripta zabývající se námořní signalizaci. Vydal OV ČSTV Karviná, 1969, 500 výtisků.Rozebráno.
 Jachtařská etiketa

Skri
pta věnovaná etiketě námořního jachtingu. Vydal OV ČSTV Karviná, 1969, 500 výtisků. Rozebráno.

    © Richard Konkolski 

DOMÙ RODINA PRÁCE SPORT PUBLIKACE ÚSPĚCHY VZPOMÍNKY           e-SHOP

Richard@Konkolski.com / Mobil: +420 601 541 344