Richard Konkolski

 

DOMÙ VZDĚLÁNÍ RODINA PRÁCE SPORT ÚSPĚCHY VZPOMÍNKY            e-SHOP

    

   

         ČLÁNKY

Svůj první rozsáhlejší článek jsem napsal během základní vojenské služby v roce 1963. Nesl název  Transport. Bylo to v době, kdy zrušili náš útvar a my jsme byli převeleni na jiné místo. Popsaná příhoda mohla být klidně (pokud jde o obsah) součásti Haškova Dobrého vojáka Švejka. Měli jsme dojet z Lipníka do Vysokého Mýta, ale naše vagony se nějakým nevysvětlitelým způsobem ocitly v Praze. Navíc se nám cestou ztratil velící důstojník transportu. Článek samozřejmě skončil v šuplíku. Kdo by tehdy něco podobného otiskl?

Do různých časopisů jsem občas něco napsal o jachtingu už v roce 1960. Soustavněji jsem ale začal publikovat až poté, kdy jsem se pravidelně vydával na námořní plavby v Baltském moři. Psal jsem hlavně pro časopis Tempo, magazín Vodní revue, pro Karvinské noviny, Ostravský večerník a občas i pro krajský deník Nová Svoboda.

Skutečnou reportérskou činnost jsem zahájil v roce 1972, v době startu v sólo závodě přes Atlantik. V následujících letech jsem v pasní pokračoval. V průběhu tříleté plavby Niké kolem světa mi takřka pravidelně tiskli články a reportáže ve víkendové příloze deníku Mladá fronta. Mé psaní se postupně rozšířilo i na stránky Československého vojáka, sportovního týdeníku Stadion, deníku Sport, Ostravského večerníku, zeměpisného měsíčníku Lidé a země, tehdy velmi populárního obrázkového týdeníku Květy a severomoravského deníku Nová svoboda.

Zprvu jsem články o svých plavbách psal sám, ale později jsem začal poskytovat materiály a informace i svým novinářským kolegům. Naše spolupráce vyvrcholila tím, že novináři začali o mých plavbách a o mé osobě psát samostatné autorské texty. Tak se v různých tehdejších médiích objevily doslova stovky článků a rozhovorů. Psalo se o mně například v deníku Lidová Demokracie, v Zápisníku, v Československém letectví, Zemědělských novinách, Rudém Právu, Svobodném slovu, Průboji, Rovnosti, Pravdě, Směně, Stadionu, Směru, slovenském Kamarátu, v Pionýrských novinách, Sedmičce, v Pionýrské stezce, v Pochodni, Klapce, Mladém světě, Glosu Szczecinském, Žaglach, Tygodniku Morském, v Morzu, Kurieru Sportovém, Sztandartu Mlodych, v časopise Sp
ray, Sailing, People, Time a mnoha jiných.

Podle mých údajů bylo od roku 1960 až dodnes (tedy za poslední půstoletí) publikováno přes 2300 článků, které jsem napsal, na kterých jsem spolupracoval, nebo které jiní autoři napsali o mně. To je téměř jeden článek týdně.

      

     

      

Články zveřejněné v posledním období:

   Více informací najdete na stránkách www.ikoktejl.cz

         © Richard Konkolski

 

 
DOMÙ RODINA PRÁCE SPORT PUBLIKACE ÚSPĚCHY VZPOMÍNKY           e-SHOP

Richard@Konkolski.com / Mobil: +420 601 541 344