Richard Konkolski
 

DOMÙ VZDĚLÁNÍ RODINA PRÁCE SPORT ÚSPĚCHY VZPOMÍNKY e-SHOP

    

   

         ČLÁNKY

Svůj první rozsáhlejší článek jsem napsal během základní vojenské služby v roce 1963. Nesl název  Transport. Bylo to v době, kdy zrušili náš útvar a my jsme byli převeleni na jiné místo. Popsaná příhoda mohla být klidně (pokud jde o obsah) součásti Haškova Dobrého vojáka Švejka. Měli jsme dojet z Lipníka do Vysokého Mýta, ale naše vagony se nějakým nevysvětlitelým způsobem ocitly v Praze. Navíc se nám cestou ztratil velící důstojník transportu. Článek samozřejmě skončil v šuplíku. Kdo by tehdy něco podobného otiskl?

Do různých časopisů jsem občas něco napsal o jachtingu už v roce 1960. Soustavněji jsem ale začal publikovat až poté, kdy jsem se pravidelně vydával na námořní plavby v Baltském moři. Psal jsem hlavně pro časopis Tempo, magazín Vodní revue, pro Karvinské noviny, Ostravský večerník a občas i pro krajský deník Nová Svoboda.


Skutečnou reportérskou činnost jsem zahájil v roce 1972, v době startu v sólo závodě přes Atlantik. V následujících letech jsem v pasní pokračoval. V průběhu tříleté plavby Niké kolem světa mi takřka pravidelně tiskli články a reportáže ve víkendové příloze deníku Mladá fronta. Mé psaní se postupně rozšířilo i na stránky Československého vojáka, sportovního týdeníku Stadion, deníku Sport, Ostravského večerníku, zeměpisného měsíčníku Lidé a země, tehdy velmi populárního obrázkového týdeníku Květy a severomoravského deníku Nová svoboda.

Zprvu jsem články o svých plavbách psal sám, ale později jsem začal poskytovat materiály a informace i svým novinářským kolegům. Naše spolupráce vyvrcholila tím, že novináři začali o mých plavbách a o mé osobě psát samostatné autorské texty. Tak se v různých tehdejších médiích objevily doslova stovky článků a rozhovorů. Psalo se o mně například v deníku Lidová Demokracie, v Zápisníku, v Československém letectví, Zemědělských novinách, Rudém Právu, Svobodném slovu, Průboji, Rovnosti, Pravdě, Směně, Stadionu, Směru, slovenském Kamarátu, v Pionýrských novinách, Sedmičce, v Pionýrské stezce, v Pochodni, Klapce, Mladém světě, Glosu Szczecinském, Žaglach, Tygodniku Morském, v Morzu, Kurieru Sportovém, Sztandartu Mlodych, v časopise Sp
ray, Sailing, People, Time a mnoha jiných.

Podle mých údajů bylo od roku 1960
,to je za posledních 61 let, tak zatu dobu bylo o mé činnosti opublikováno téměř 3900 člíánků, to je takových, jejichž kopie mám ve svém archivu v digitáilní formě.  To je téměř jeden článek týdně.

        VZPOMÍNKY - REPORTÉRSKÁ ČINNOST - ČLÁNKY

CLl1
CL2
CL3
CL5
CL6
CL5
CL6
CL7

TITULNÍ STRÁNKY

      

     

      

Články zveřejněné v posledním období:

  

         © Richard Konkolski

 
DOMŮ RODINA PRÁCE SPORT PUBLIKACE ÚSPĚCHY VZPOMÍNKY e-SHOP

Richard@Konkolski.com / Mobil: +420 601 541 344